FN2070-12-07 Schaffner EMC Inc. LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
Part Nnumber
FN2070-12-07
Description
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
Producer
Schaffner EMC Inc.
Basic price
Categories Filters Power Line Filter Modules Manufacturer Schaffner EMC Inc. Series FN 2070 Part Status Active Filter Type Single Phase Configuration Two Stage Voltage - Rated DC - Voltage - Rated AC 110V, 250V Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral) - Voltage - Rated AC (Phase to Phase) - Current 12A Frequency - Operating DC ~ 400Hz Applications General Purpose Approvals CSA, ENEC, UR Operating Temperature -25°C ~ 100°C Mounting Type Chassis Mount Termination Style Wire Leads Inductance 3.25mH
Following Parts
Random Products
(keyword FN2070-12-07 Schaffner EMC Inc. LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS)